Skip to main content

Televizyon programlarıyla tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Acun Ilıcalı, pandemi döneminin medya sektörünü nasıl etkilediğini anlattı.

Brand Week Istanbul’un son gününde, televizyon programlarıyla tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Acun Ilıcalı, pandemi döneminin medya sektörünü nasıl etkilediğini ve yeni projelerini izleyenlerle paylaştı.

Pandemi sektöründe medyada yaşanılan sıkıntılarla ilgili değerlendirmede bulunan Acun Ilıcalı, yaşanan krizin tüm dünyada hissedildiğini ve dünyanın zor bir dönemden geçtiği günümüzde medyadaki etkisini şöyle özetledi: “Pandemiden dolayı medya sektörü çok gergin. Kendi performansımız açısından ciddi avantajlarımızın olduğunu ve zirve yaptığımızı söyleyebilirim. Ancak sektörün içinde bulunduğu mevcut krizlerden dolayı bütçelerdeki daralmalar, maddi açıdan tam karşılığını almamızı engelledi. Sürecin hızlanmasıyla beraber teknolojinin insanlarla buluşması açısından hızlandırılmış bir kurs oldu ve bu anlamda üç yıl ileriye gittiğimizi düşünüyorum.”

Acun Ilıcalı, geçtiğimiz aylarda Netflix’te izleyici ile buluşan Exatlon Türkiye ile bir dijital platformda ekrana gelen ilk projelerine imza atmıştı ve programın, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında yer aldığını sizlerle paylaşmıştık. Ilıcalı projenin başarısına değinerek, “Meksika’da olağanüstü bir başarı elde ettik çok yüksek rakamlara ulaşarak rekor kırdık. Şimdi Amerika ile temaslarımız var izleyicileri önümüzdeki günlerde bir sürpriz bekliyor.” açıklamasında bulundu.

“Exxen ile çok iddialı geliyoruz”

Dijital yayıncılık alanında, tüm dünyada olduğu gibi bizde de ciddi bir rekabet ortamı oluşmaya başladı. Netflix, BluTV, puhutv, FoxPlay derken son olarak Amazon Prime’ın Prime Video ile Türkiye’ye giriş yapması artık Türk izleyicilerinin de alternatifler arasında dilediğini seçmesine olanak sağlıyor.  Geçtiğimiz Eylül ayında dijital yayıncılık rekabetine, ‘Exxen’ ile katıldığını sosyal medyadan duyuran Ilıcalı, projenin detaylarına dair bilgiler paylaştı. 1 Ocak itibarıyla yayın hayatına başlayacak Exxen; dizi, reality show, yarışma, belgesel, çocuk programı gibi her yaş ve seyirci kitlesine hitap edecek. Ilıcalı, yeni projesi Exxen ile ilgili heyecanını şu sözlerle dile getirdi: “ Exxen, komedi ve eğlenceyi dibine kadar yaşayabileceğiniz bambaşka bir platform olacak. Vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız çok iyi isimlerle anlaştık. 5 dakikadan 45 dakikaya uzanan içeriklerimiz olacak. Çok iddialı geliyoruz. “