Skip to main content

Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi’nin Windows 8 uygulama yarışması 22- 23 Aralık’ta Microsoft Türkiye, ülkemizin ilk ve herkese açık ücretsiz uygulama geliştirme okulu Açık…

Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi’nin Windows 8 uygulama yarışması 22- 23 Aralık’ta

Microsoft Türkiye, ülkemizin ilk ve herkese açık ücretsiz uygulama geliştirme okulu Açık Akademi katılımcılarına yönelik olarak Windows 8 uygulama yarışması düzenliyor.
Açık Akademi Windows 8 Uygulama Yarışması kapsamında, 22-23 Aralık tarihlerinde Ankara Cyberpark’ta, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Katılımcılar, bu etkinliklerde Windows 8 uygulama geliştirme konusunda uzmanlardan eğitim alabilecek ve hemen uygulamalarını geliştirmeye başlayabilecekler.
Yarışma kapsamında tüm eğitimleri tamamlayarak, 10 Aralık 2012 – 31 Ocak 2013 tarihlerinde 10 adet Windows 8 uygulaması geliştiren herkes Windows 8 cihaz kazanma şansı da yakalayacak. 
Açık Akademi Windows 8 Uygulama Yarışmasına kayıt olmak için acikakademi.com adresini ziyaret edilebilir.
22 – 23 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik programı:
•         Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi, santralistanbul Kampüsü 
Saat: 09:00 – 17:00
•         Yer: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi 
Saat: 09:00 – 17:00
•         Yer: Ankara Cyberpark, Cyberplaza 8. Kat Yemekhane 
Saat: 09:00 – 17:00
Ayrıca katılımcılar bu süreç içerisinde geliştirdikleri uygulamalarla, Şubat ayında gerçekleşecek Açık Akademi’nin birinci yaş etkinliğinde jürinin yapacağı oylamaya katılarak büyük ödülü kazanma şansı elde edebilecek. Şubat ayındaki yarışmanın detayları da kısa bir sure sonra açıklanacak.