Skip to main content

Abraaj Group, Türkiye’nin önde gelen online seyahat acentesi Biletall.com’a yatırım yaptı.

Abraaj Group,  online seyahat acentelerinden biri olan Biletal İç ve Dış Ticaret A.Ş.‘nin azınlık hissesini Anadolu Girişim Sermayesi Fonu aracılığıyla satın aldığını duyurdu.

İşlem, Abraaj’ın Türkiye’deki KOBİ’lerin büyümesine verdiği desteğin yansıması olarak, Anadolu’da Ankara dışında bir özel sermaye veya girişim sermayesi fonu tarafından üstlenilen ilk teknoloji yatırımı ve Anadolu Girişim Sermayesi Fonu tarafından yapılan üçüncü yatırım oldu.

2006 yılında kurulan Biletall, operasyonlarına internet üzerinden (online) şehirlerarası otobüs biletleri satarak başladı ve hızlı büyümesini sürdürerek Türkiye’nin önde gelen online seyahat acentelerinden ve bilet satış platformlarından birisi oldu. Bugün Şirket, 170’den fazla şehirlerarası otobüs şirketinin, 120’den fazla yerli ve yabancı havayolu ile yurtiçi feribot ve tren biletlerini satıyor. Online ve geleneksel seyahat acentesi satış kanallarının sayesinde Biletall, 2016 ve 2017 yılları arasında bilet satışlarında %42’lik bir artış elde etti.