Skip to main content

Tasarımlarını sadece internetten sunan Divas Diamond üç boyutlu teknoloji yatırımlarıyla Anadolu’daki satışlarını kısa bir sürede iki kat arttırdılar.  www.divasdiamond.com adlı internet sitesi üzerinden takılarını satan Divas Diamond’ın ortaklarından Nurettin Özdoğan,…
Tasarımlarını sadece internetten sunan Divas Diamond üç boyutlu teknoloji yatırımlarıyla Anadolu’daki satışlarını kısa bir sürede iki kat arttırdılar.

 www.divasdiamond.com adlı internet sitesi üzerinden takılarını satan Divas Diamond’ın ortaklarından Nurettin Özdoğan, takı gibi kişisel modaya hitap eden sektörlerde e.ticaretin en büyük engelin tüketicilerin satın alma öncesin deneyimleme isteği olduğunu paylaştı.  Özdoğan, bu sorunu aşabilmek için yeni yatırımlar yaptıklarını  açıkladı.  ” www.divasdiamond.com ‘u hayata geçirirken ki vizyonumuz pırlanta gibi değerli bir taşı akıllı tasarımlarımızda kullanarak herkesin satın alabileceği hesaplı ve günlük takılar haline getirmekti.  Müşterilerimizin divasdiamond.com’dan alışveriş yaparken en çok sordukları, tasarımlarımızı fiziksel olarak görebilme ve deneyimleyebilme istekleriydi. Müşterilerimizin bu  isteğinin sürekliliği üzerine mağaza açmak yerine teknolojiye yatırım yapmayı seçtik” diyor.
 Divas Diamond sitesinde satın alma sürecinde kararsız kalan müşterilere tasarımlar üç boyutlu video modeller halinde paylaşabiliniyor. Bu üç boyutlu videolarda ürünü 360 derece açı ve modellenmiş bir elin üzerinde gören internet kullanıcıları, ürünlerin ebat ve görüntüsünü daha iyi anlayabiliyorlar.
Sitelerinden elde elinen gelirlerin %70’inin Anadolu’dan geldiğini açıklayan Özdoğan, ilk etapta yaptıkları teknolojik çalışmanın seçili tasarımlar için e.ticaret websitelerinden yayın yapacaklarını, teknolojiye yaptıkları yatırımlara da devam edeceklerini belirtti.