Skip to main content

HP, geri dönüşüm programında EMEA bölgesini içeren genişleme müşterilerin baskı çözümlerini geliştirmelerine destek oluyor. HP, EMEA bölgesindeki müşterilerine baskı alırken çevre üzerinde yarattıkları etkiyi azaltmalarına destek olacak ve HP baskı…

HP, geri dönüşüm programında EMEA bölgesini içeren genişleme müşterilerin baskı çözümlerini geliştirmelerine destek oluyor.
HP, EMEA bölgesindeki müşterilerine baskı alırken çevre üzerinde yarattıkları etkiyi azaltmalarına destek olacak ve HP baskı malzemelerinin kalitelerinden daha fazla faydalanmalarına yardımcı olacak geri dönüşüm çözümlerini genişlettiğini duyurdu.
HP Türkiye ve Ortadoğu Çevre Yöneticisi Hande Baloğlu Toker konuyla ilgili olarak; HP’nin yaklaşımının yenilikçi ve çevre açısından sürdürülebilir ürün tasarımlarıyla başladığını ve hem kolay hem de ücretsiz geri dönüşüm seçenekleri sunmaya devam ettiklerini belirtti.
Geri dönüşüm programı olan HP Gezegen Ortakları müşterilerin kullanılmış ve orijinal HP kartuşlarını ‘kapalı devre’ plastik ürünler geri dönüşüm süreci olarak geri dönüştürmelerine olanak tanıyor. Bugüne kadar tüm dünyadaki HP müşterileri bu program aracılığıyla yarım milyardan fazla HP mürekkepli ve LaserJet toner kartuşlarını geri dönüştürmüş bulunuyor. 
HP bu ve diğer çalışmalarıyla 1 milyon 600 bin metrik ton ağırlığındaki elektronik ürün ve malzemeyi 2015 yılı sonuna kadar geri dönüştürmeyi hedefliyor. 
Daha ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşılabilir.