Skip to main content

Renault, 91. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda %100 elektrikli Renault 5 E-Tech modelinin dünya lansmanını gerçekleştirdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, ‘Renaulution’ yaklaşımıyla doğan yeni nesil model %100 elektrikli Renault 5 E-Tech, özgün ruhunu, benzersiz tasarım öğeleriyle tamamlıyor. Renault ayrıca E-Tech ürün gamını 3 Mart’a kadar sergileyerek, fuarda kullanıcılarla bir araya getirecek.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Renault, bu yıl Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni nesil bir otomotiv şirketine dönüşümünü gözler önüne seriyor. Fuarda dünya lansmanı gerçekleştirilen ve ikonik öğeleriyle dikkat çeken Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli benzersiz bir model. İlk kez 1972 yılında satışa sunulan ve kullanıcıların kalplerinde yer edinen bu özel model, şimdi en ileri teknolojilere ve elektrikli güç-aktarma sistemine sahip bir tasarım harikası olarak tekrar kullanıcıların kalbini fethetmeye geliyor” dedi.

Çağdaş, Renault’daki elektrik devriminin yepyeni yüzü olarak tanımladığı %100 Elektrikli Renault 5 E-Tech’i 2025 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunmayı planladıklarını ifade etti.