ATAMALAR

DigitalAge | 23.01.2017 - 16:44

Zyxel Türkiye'de görev değişimi

MEA AVP ve Zyxel Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, Türkiye Genel Müdürlük görevini Zyxel Avrupa Başkanı Lee Marsden’a devrediyor.

MEA AVP ve Zyxel Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan görevini devrediyor. Türkiye Genel Müdürlük görevini bundan böyle Zyxel Avrupa Başkanı Lee Marsden yürütecek.

Zyxel bünyesindeki bu yeni yapılanmanın ardından Vefa Tarhan ise mevcut diğer bölgesel sorumluluklarıyla birlikte MEA ve Türkiye’de bölgesel projelerde iş geliştirme çalışmalarında bulunacak.

Zyxel Türkiye ofisini 2007 yılında kuran ve 10 yıldır yöneten Tarhan’ın ardından Türkiye ofisi, mevcut Zyxel Avrupa bölgesel yönetimi altında faaliyetlerini sürdürmeye devem edecek.

Vefa Tarhan yeni yapılanma ile ilgili söyle konuştu:

“Mevcut durum, Zyxel Türkiye’nin Avrupa operasyonuna katılım planının ilk adım olarak ele alınabilir, Avrupa bölgesi içinde hızla büyüyen bir yapıya sahip olan Zyxel Türkiye son 5 yılda iş hacmini ikiye katladı. Kanal ve Servis Sağlayıcı iş birimleri organizasyon olarak iki farklı yapı şeklinde ayrıldı. Bu durum neticesinde iş alanlarına odaklanıldı ve pazara olumlu yansıdı. 10 yılda Türkiye’de fark yaratan çok güzel işler yaptık. Zyxel çok bilinen ve sevilen bir marka oldu. 4 milyonu aşkın aktif internet ve ağ ürünleri kullanıcısına ulaştık. Son üç yılda iş hacmimizi yaklaşık üç kat artırdık. Türkiye Zyxel’in odağında yer alan ve çok önem verdiği bölgelerden biri. Yatırımlarımız ve büyümemiz sürecektir. Avrupa başkanımız Lee Marsden’a Türkiye’de başarılar diliyorum.”