Skip to main content

Zoom’un yeni özelliği Immersive View, uzakları daha da yakın etmeyi amaçlıyor.

Zoom’un son bir yılda iş arkadaşlarıyla aynı masanın etrafında toplantı yapmayı ya da sınıf arkadaşlarıyla aynı sıralarda ders dinlemeyi özleyenlere güzel bir haberi var. Video konferans uygulaması, geçen sonbahardan beri test ettiği ve yeni kullanıma sunduğu “Immersive View” özelliğiyle kullanıcılarına sanal oditoryum, ofis ya da sınıf gibi ortamlarda fiziksel olarak bir arada bulunma hissini yaşatarak bugüne kadar sunduğu deneyimi bir üst seviyeye taşıyor.

Immersive View, toplantı sahiplerinin sistem üzerinden seçtikleri ya da sisteme bizzat yükledikleri arka planlar üzerine katılımcıları diledikleri şekilde yerleştirebilmesine, hareket ettirip yeniden boyutlandırabilmesine olanak sağlıyor.

Microsoft Teams’in “Together” moduna benzer biçimde çalışan ve en fazla 25 kişilik toplantılarda kullanılabilen özellik henüz yalnızca Zoom’un masaüstü versiyonunda kullanıma açık. Mac kullanıcılarının ise Immersive View’u deneyimlemek için yazılımlarını macOS 13.3 veya üzeri sürümlere güncellemeleri gerekiyor.