Skip to main content

Zomato, restoran çalışanlarına destek olmak amacıyla başlattığı Zomato Gold Yardım Eli kampanyası kapsamında Ahbap derneği ile işbirliği yapacağını duyurdu.

Yakın zamanda İstanbul’da online yemek siparişi hizmetine de başlayan mekan keşif platformu Zomato, koranavirüs nedeni ile işini kaybetmiş yeme-içme sektörü çalışanlarına destek olmak amacıyla başlattığı Zomato Gold Yardım Eli kampanyası kapsamında Ahbap derneği ile işbirliği yapacağını açıkladı.

Gold partner restoranlarında indirimli yiyecek ve içecek alma imkanı sunan yeme-içme üyelik sistemi Zomato Gold’un 20 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasındaki satışından ve üyelik yenilemelerinden elde ettiği 114 bin 640 TL’lik gelirin tamamı, Ahbap derneğinin yardımlarıyla, koranavirüsün neden olduğu kısıtlamalardan ötürü işini kaybetmiş, ihtiyaç sahibi restoran çalışanlarına bağışlanacak. Ahbap’a yapılacak başvurular için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Zomato Gold Yardım Eli kampanyası’nın Türkiye dışında Zomato Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Portekiz ofislerince de hayata geçirildiğini belirtelim.

Zomato Gold Yardım Eli kampanyası ile ilgili, Zomato Türkiye Ülke Müdürü Cankut Aydın, ‘’Sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde yeme-içme sektörü en çok etkilenen sektörler arasında bulunuyor. Özellikle İstanbul, dünyada yeme-içme sektörünün en büyük olduğu şehirlerden biri. Biz de Zomato Türkiye olarak çalışanlara destek olmak amacıyla Zomato Gold Yardım Eli kampanyasını başlattık ve toplanan tüm geliri Ahbap derneği ile paylaştık. Kampanyaya destek olan Zomato Gold üyelerine, kampanyayı kitlelere duyuran tüm foodie’lerimize ve Ahbap derneğine Zomato olarak çok teşekkür ederiz.’’ açıklamasında bulundu.