Skip to main content

Güvenli teknoloji çözümleri sunan KOBIL, Dr. Soner Canko’yu global ekibine dahil etti.

Almanya ve Türkiye’deki merkezlerinden tüm dünyaya güvenli teknoloji çözümleri hizmeti sunan KOBIL Grup,  Dr. Soner Canko’yu uluslararası danışma kurulu üyesi olarak atadı. Canko, KOBIL’in global büyüme stratejilerine katkı sağlamaktan sorumlu olacak.

Kariyerine 1990 yılında başlayan Dr. Soner Canko, Procter & Gamble, Citibank, HP, ve First Data gibi kendi alanında lider çeşitli uluslararası şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2010 yılında Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Canko, 2011’de Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. genel müdürlüğü görevine başladı. BKM’deki görevi sırasında Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express ve Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY markalarını hayata geçmesini sağladı.

Dr. Soner Canko, FinTech İstanbul Kurucu Üyeliği ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra Türkiye’de blok zinciri (blockchain) ekosistemini oluşturmak için çalışan ve kâr amacı gütmeyen Blockchain Türkiye Platformu’nun da eş başkanlığını yürütüyor.