Skip to main content

Boğaziçi Üniversitesi son günlerin en çok konuşulan teknolojisi blok zincirini konuşmak üzere sektörün önde gelen isimlerini işin profesyonelleriyle kampüs ortamında bir araya getirdi.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen dönemin merakla beklenen zirvesi Blockchain Summit’17, 5 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Karşımıza çıkaracağı radikal değişimler, ilerlemeler ya da yasaklarla çokça ilgi görmeye devam edecek blok zinciri sistemi, Türkiye’de ilk defa geniş kapsamlı bir biçimde ele alındı.

Digital Age olarak bizim de medya sponsorlarından olduğumuz zirvenin açılış konuşmasını yapan, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker; yeni yükselen değer olan blok zinciri uygulamasının hala öğrenilen ve keşfedilen bir sistem olduğunu belirtti ve Blockchain Summit’te bu bilgi boşluğunun doldurulacağı sözünü vererek zirveyi başlattı.  Boğaziçi Üniversitesi Finans Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Coşkun ise açılış konuşmasında blok zinciri ile finans piyasalarında büyük değişimlerin olacağını ve dönüşümünü erken tamamlayan kurumların rekabette ön plana çıkacağını söyledi. Blok zinciri teknolojisi üzerine kafa yoran birçok değerli ismin bu alandaki fırsatları paylaştığı etkinlikte yine bankacılıktan gayrimenkule farklı disiplinlerden yöneticiler dünyamızı değiştirecek bu teknolojiyi somut örneklerle anlatmaya çalıştılar.

Biz de, Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal Yönetim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray ve Fintech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın etkinlik sırasında blok zinciri teknolojisi ve zirve hakkında görüşlerini aldık.