Skip to main content

Repix ve Relook fotoğrafçılık uygulamalarının arkasındaki yazılımcı, stres atmaya yardımcı olmak adına akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını odağına alıyor

Yetişkinler için boyama kitaplarının ardında yatan teori, günlük hayattaki stres ve öfkeyi dışarı atmalarında bireylere yardımcı olması. Kimileri bu tür kitapları eleştiri yağmuruna tutuyor olsa bile tüm dünyada popüler olan bu kullanım bir süre daha hayatımızda olacağa benziyor.

2015 yılı itibariyle de bu tür kitapların uygulamaları git gide artıyor. Yetişkinler için boyama kitabı uygulamalarından biri de Recolor.

iOS uygulaması olarak karşımıza çıkan Recolor, farklı fotoğrafçılık uygulamalarının arkasındaki yazılımcının imzasını taşıyor. Yazılımcı Sumoing tarafından piyasa sunulmuş Repix, Recolor ve Camu fotoğrafçılık uygulamaları bugüne kadar 25 milyondan fazla kez indirildiği bilgisini verelim.

Finlandiya merkezli şirket, uygulama için 200’den fazla illüstrasyon oluşturmuş durumda. Uygulamada her alanı kişisel olarak değiştirmek adına renklendirme araçlar seti sunuluyor.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamada kişisel illüstrasyon paketleri için uygulama içi satın alma yapabilirsiniz. Çizimler, hayvanlar, balıklar ve böceklerden izometrik görsellerden oluşuyor.

Kaynak: The Guardian