Skip to main content

İlk olarak Ekim ayında duyurulan Hotmail özellikleri, e.postaların yönetimi ve fotoğraf paylaşımı alanlarında kullanabilinecek araçlar sunuyor. 1. “Temizlemeyi Programlama” ile en son iletinin saklanmasıFırsat sitelerinden gelen günlük e.postalar’ın  günlük temizliğini…

İlk olarak Ekim ayında duyurulan Hotmail özellikleri, e.postaların yönetimi ve fotoğraf paylaşımı alanlarında kullanabilinecek araçlar sunuyor.

1. “Temizlemeyi Programlama” ile en son iletinin saklanması
Fırsat sitelerinden gelen günlük e.postalar’ın  günlük temizliğini yapan özellik, bir şirketten gelen mail’in ardından, bir önceki iletileri siliyor. Aynı şekilde herhangi bir gönderenden gelen e-postaların (banka ekstreleri gibi) 3, 10, 30 ya da 60 günden sonra silinmesini ya da seçilen bir klasöre otomatik olarak taşınmasını sağlanıyor.

2. Tek tıkla gönderim listelerinden çıkış
Zamanında üye olunan bir bültenden çıkmanın yollarını arayanlar, e.postanın Yanıtla menüsünden “Aboneliği Kaldır” seçeneğini tıklayarak, hem bülten aboneliği iptal ediliyor, hem de web sitesi listesinden silene kadar gelen tüm iletileri otomatik olarak siliniyor.

3. Önemli e-postaların listenin tepesinde durması
Yanıtlanması ya da takip edilmesi gereken bir e-posta olması durumunda, yanındaki bayrak  tıklatılarak, gelen kutunun en tepesine sabitleniyor. Yeni e.postalar gelse de kullanıcıların önemli e-postaları her zaman en tepede, göz önünde duruyor.

4. Fotoğrafların albüme dönüştürülmesi
Yeni bir e.posta göndermek istendiğinde, fotoğrafları ekleyip “Albüme dönüştür” seçeneğini tıklanınca, fotoğraflar SkyDrive’a yüklenerek albüme dönüşüyor.  Albümün ismini e.postanın içine yazarak belirlemek mümkün. Diğer kişiler bu albümlere web aracılığıyla ulaşarak, slayt gösterisi olarak izleyebiliyor.

5. Hızlıca yapmak istenen işlemlerin belirlenmesi
Yeni Hotmail’de bir iletinin üzerine gelinerek silme, bayraklama ve okundu/okunmadı olarak işaretleme işlemleri küçük ikonların aracılığıyla yapılıyor. Buraya, sık kullanılan araçların ikonları da eklenebiliniyor. Örneğin e-postaları kategorize etmek için, Seçenekler > Anlık Eylemler menüsünden e.postaların yanında kategori ikonunun da çıkmasını sağlayabiliyor, ya da Süpür özelliğinin sık kullanıldığı durumlarda buraya Süpür ikonu eklenebilinyor.