Skip to main content

Microsoft’un, 2018 içerisindeki son güncellemesi Ekim ayında geliyor. Güncellemeyle birlikte Windows’a gelen yenilikler haberimizde…

Microsoft, Surface etkinliğinde ayın Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini yayınlandı. Peki yeni güncellemeyle birlikte Windows kullanıcılarını neler bekliyor?

Microsoft’un yeni güncellemesiyle gelen kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Your Phone  Android telefonunuzu PC’ye yansıtmanızı sağlıyor. Bu uygulama ile kullanıcılar bilgisayarlarından mesajlara ve bildirimlere daha kolay erişebilecek.

Yeni özelliklerden biri de Cloud Clipboard. Microsoft Cloud Clipboard cihazlar arasında kopyalama ve yapıştırma yapmanızı sağlıyor. Cloud Clipboard aynı zamanda Windows 10’un diğer cihazları arasında metin kopyalama işlemi yapmanızı ve daha önce kopyaladığınız şeylere ulaşmanızı sağlıyor.

Bilgisayarınızda kayıtlı dosyaları, e-postaları ve belgeleri kronolojik sırayla bulmanızı sağlayan Microsoft Zaman Çizelgesi, telefonlara da geliyor. Android kullanıcıları için hazır durumda olan uygulamanın yakında iOS kullanıcıları için de gelmesi bekleniyor.

Başka bir yenilik ise kullanıcıların Android’deki metinlerine ve fotoğraflarına bilgisayarlarından erişmelerine izin veren Telefon Uygulaması. Fotoğrafları bir uygulamadan diğerine aktarmak zorunda kalmadan doğrudan uygulamadan düzenleyebilir ve ayrıca uygulamadan da mesaj gönderebilirsiniz. Şu an için Android 7.0 veya üstü sürümleri için sunulan uygulamanın yakında iOS kullanıcılarına da sunulması bekleniyor. Microsoft’a göre gelecek güncellemelerde telefonumuzdaki ekranı tamamen masaüstüne yansıtabileceğiz.

Son zamanlarda popüler olan karanlık mod özelliği Dosya Gezgini’ne de geldi. Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ile birlikte artık kullanıcılar Dosya Gezgini’ni koyu modda kullanma şansına sahip olacaklar. Bununla birlikte yenilenmiş bir arama deneyimi, yeni bir ekran görüntüsü aracı da eklendi.