TEKNOLOJİ

DigitalAge | 29.05.2020 - 11:09

Yeni iPhone SE’nin Türkiye fiyatı belli oldu

iPhone’daki en iyi tek kamera sistemine sahip uygun fiyatlı ikinci nesil iPhone SE, Türkiye’de de satışa çıktı. İşte yeni iPhone SE'nin fiyatı ve özellikleri...

Apple‘ın Nisan ayının ortasında tanıttığı yeni akıllı telefonu 2020 model yeni iPhone SE, bugün Türkiye’de satışa çıktı. Mart ayında tanıtımı planlanan ancak koronavirüs salgınına bağlı olarak Çin’deki üretim bandında yaşanan gecikmeler nedeniyle geçtiğimiz ay Apple tarafından duyurulan yeni iPhone modelinin satışına Apple Türkiye’nin internet sitesi üzerinden başlandı.

Apple’ın bütçe dostu olarak lanse edilen telefonunun, 64 GB Türkiye fiyatı ise 5.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu fiyat 128 GB için 5.749 TL, 256 GB içinse tam 6.599 TL seviyesine yükseliyor. Telefon için beyaz, siyah ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

Yeni iPhone SE’nin özelliklerine bakacak olursak; Cihaz bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan Apple tasarımı A13 Bionic’ten güç alıyor. Bir iPhone’daki en iyi tek kamera sistemine sahip olan iPhone SE, Portre modunda olduğu gibi, bilişimsel fotoğrafçılığın tüm avantajlarından yararlanma imkanı sunuyor. Uzay endüstrisi standartlarında alüminyuma ve ön yüzeyi tamamen siyah, dayanıklı cam tasarımına sahip iPhone SE, siyah, beyaz ve (PRODUCT)RED renk seçenekleriyle sunuluyor. 30 dakika boyunca maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklılık için IP67 derecesine sahip olan iPhone SE, suya ve toza dayanıklı bir tasarıma sahip.