Skip to main content

Samsung’un Unpacked etkinliğinde tanıtacağı yeni Galaxy AI, WhatsApp aramalarını gerçek zamanlı olarak çevirecek.

Hatırlarsanız Samsung’un Unpacked etkinliğini 10 Temmuz’da düzenleyeceğini ve Galaxy AI’ın yeni versiyonunu da tanıtacağını sizlere aktarmıştık.

Samsung tarafından geliştirilen Galaxy AI özellikleri arasında yer alan ve Galaxy S24 serisiyle kullanıma sunulan Live Translate özelliği, yakın zamanda üçüncü parti uygulamalara da entegre edilecek. Bu özellikten ilk faydalanacak uygulamalardan biri de WhatsApp olacak gibi görünüyor.

Diller arasında gerçek zamanlı çeviri imkânı sunan Live Translate, halihazırda WhatsApp sohbetlerini çevirebiliyor. Yeni Galaxy AI ile WhatsApp aramalarını da gerçek zamanlı çevirebilecek.

Güvenilir bir kaynak olan @UniverseIce’in aktardığına göre, WhatsApp entegrasyonu yolda, ancak ne zaman kullanıma sunulacağı henüz net değil. Samsung daha önce başka uygulamaların da Live Translate özelliğine sahip olacağını söylemişti, ancak bu uygulamaların hangileri olacağını belirtmemişti. @Universelce Google Meet ve WeChat gibi üçüncü taraf uygulamalara da genişletileceğini belirtti.

Özelliğin tam olarak nasıl çalışacağı henüz belli olmasa da, uyumlu Samsung telefonlarda varsayılan mesajlaşma uygulamasına zaten entegre edilmiş durumda ve telefon görüşmelerinde de çalışıyor. Ayrıca, anlık sesli çeviriler için ayrı bir çevirmen aracı da mevcut.

SamMobile’a göre, entegrasyon WhatsApp’taki sesli aramaları da kapsayacak şekilde genişletilebilir. Böylece kullanıcılar başkasıyla konuşurken diller arasında çeviri yapabilecek ve metin mesajlarının çevrilmesini sağlayabilecek.

Yeni Galaxy AI özelliklerini 10 Temmuz’da Unpacked etkinliğinde göreceğiz.

Kaynak: Samsung Galaxy AI could soon offer real-time translations in WhatsApp – techradar