FİLM

H.Kerem Fındık | 18.01.2019 - 16:25

Yeni bir YouTuber filmi: ‘Aslı Gibidir’

Üçüncü YouTuber filmi önümüzdeki hafta seyirciyle buluşacak.

YouTuber Aslı İnandık’ın ‘Aslı Gibidir’ isimli filmi 25 Ocak’ta gösterime giriyor. İnandık’ın filmi geçen yıl gösterime giren ‘Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi’ ve ‘Kafalar Karışık’ın ardından seyirciyle buluşacak üçüncü YouTuber filmi olacak. İlk film, 1,48 milyon seyirciye ulaşırken, ikinci film ise 849 bin seyirci tarafından seyredildi.

Oyuncu olmak isteyen hayalperest kızın hikâyesi

Yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu‘nun üstlendiği film, çocukluğundan beri oyuncu olmak isteyen Aslı’nın hayallerine ulaşmak için atıldığı macerayı konu ediniyor. Filmin konusu kısaca şöyle: “Aslı çocukluğundan beri oyuncu olmak isteyen iyi niyetli, saf ve hayalperest bir kızdır. Hayallerinin peşinden gider ve özel bir konservatuarın oyunculuk bölümünü kazanır. Ailesi bu duruma karşı çıkar ve beklediği desteği göremez. Çaresizce para kazanmak için ne yapacağını düşünürken ‘gerçek hayatta sipariş üstüne oyunculuk’ yapan dublörler kulübüyle tanışır ve orada çalışmaya başlar. Burası hem Aslı’nın okul parasını kazanabileceği hem de kılıktan kılığa girerek oyunculuk yeteneklerini sergileyebileceği bir yerdir. Her şey yolunda giderken, iş için gönderildiği eğlenceli görevlerden birinde hesapta olmayan bir aşk kapısını çalar.”

100 civarı videoyla 12 milyon görüntülemeye ulaştı

Senaryosunu Evren Erdoğan, Ayşe Balıbey Tanıl ve Bener Karaçor’un yazdıkları ‘Aslı Gibidir’de Aslı İnandık’a Nazlı Tosunoğlu ve Tuna Orhan gibi isimler eşlik ediyor. Aslı İnandık lise ve üniversitede müzik eğitimi aldı bu eğitimin üstüne tiyatro eğitimini de tamamladı. İnandık bunun ardından çeşitli TV ve sinema projelerinde görev aldıktan YouTube için videolar çekmeye başladı. Kasım 2013’ten itibaren YouTube’ta içerik paylaşmaya başlayan İnandık’ın 92 bin abonesi bulunuyor. İnandık 100 civarında videosuyla 12,2 milyon kez seyredildi. İnandık ayrıca Instagram’da 286 ve Twitter’da 84 bin 500 takipçiye sahip.