Skip to main content

Yellow Medya, Google ile stratejik işbirliği anlaşması imzalandığını duyurdu. Anlaşma kapsamında, Türkiye’deki Google ürünleri için firma listeleme ve içerik tedariği Yellow Medya tarafından gerçekleştirilecek. Yellow Medya, firma listeleme veritabanının yanı…

Yellow Medya, Google ile stratejik işbirliği anlaşması imzalandığını duyurdu. Anlaşma kapsamında, Türkiye’deki Google ürünleri için firma listeleme ve içerik tedariği Yellow Medya tarafından gerçekleştirilecek.

Yellow Medya, firma listeleme veritabanının yanı sıra,  firmaların coğrafi konumlandırma bilgilerini, logolarını, fotoğraflarını, şirket profillerini, çalışma saatleri ve kabul edilen ödeme türleri gibi diğer içerikleri de Google’a sağlayacak.

Firma veritabanını oluşturmak ve geliştirmek için dört yıl içinde 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını belirten Yellow Medya Genel Müdürü Trevor Nadeau, “Türkiye’de son derece önemli bir konumda yer alan Google, bir arama motoru olarak veritabanımızda yer alan firmaların internet kullanıcıları tarafından daha kolay keşfedilmelerinin yolunu açıyor. Veritabanımızı Google ile paylaşmamız, tüketicilerin ve firmaların birbirlerini çok daha kolay bir şekilde bulmalarını sağlayacak” diye konuştu.
.