Skip to main content

Bundan böyle PlayStation®Vita (PS® Vita) üzerinden Skype ile görüntülü arama yapılması mümkün olacak. Sony ve Skype arasındaki bu iş birliği ile Skype görüntülü arama hizmeti ilk defa bir mobil oyun…

Bundan böyle PlayStation®Vita (PS® Vita) üzerinden Skype ile görüntülü arama yapılması mümkün olacak. Sony ve Skype arasındaki bu iş birliği ile Skype görüntülü arama hizmeti ilk defa bir mobil oyun cihazına kazandırılmış oldu.

Sony PlayStation®Vita ile yaptıkları işbirliğinin yeni bir çığır açtığını vurgulayan Skype Gelişen Fırsatlardan Sorumlu Kıdemli Yöneticisi Manrique Brenes “Kullanıcılarımız, istedikleri yerden istedikleri zamanda Skype’ın sunduğu özelliklere erişebilmekten çok memnun. PS® Vita için Skype’ın lansmanı ile Skype üzerinde görüntülü aramaları, dünyanın her yerinde, tüm platformlardan erişilebilir hale getirme nihai hedefimize ulaşmak ve mevcut PlayStation® kullanıcılarının bir oyun konsolu üzerinden video aramaları taleplerini karşılamak yönünde önemli bir adım atmış bulunuyoruz” dedi.

PS® Vita sistemi üzerindeki Skype uygulaması, kullanıcılar, oyun oynarken veya diğer uygulamaları kullanırken “arka plan modu”nda çalışıyor**, kullanıcılara da oyunu “durdurma,” arama yapma, ardından da bir önceki faaliyetlerine geri dönme imkanı tanıyor. Buna ek olarak, PS® Vita sistemi, cihazın hem önüne hem de arkasına bakan iki ayrı kameraya sahip olduğundan, kullanıcılar Skype üzerinden gerçekleştirdikleri aramalar sırasında her ikisi arasında gidip gelebiliyor. Böylelikle, oyun oynanırken veya diğer bir uygulama kullanılırken hiç bir görüşmeyi de kaçırmıyor.