Skip to main content
TeknolojiUYGULAMA & YAZILIM

Bu yazın en çekici uygulamaları

07 Temmuz 2017No Comments

Son günlerin ilgi çeken, kullanıcıların beğenisini kazanarak gelecek vaat eden uygulamalarından bazılarına göz atalım…

Sharkolik (iOS – ücretsiz)

 

Bu-yazin-en-cekici-uygulamalari-1
Türkçe ve yabancı müzik içeren şarkı tahmin etme oyunu Sharkolik, müzik bilgisine güvenen ve rekabeti sevenlere yarışma fırsatı sunuyor. Sharkolik’te amaç; seçilen müzik türüne ait binlerce şarkı dinleyerek doğru sanatçı ve şarkı ismini olabildiğince hızlı bulmak. “Bu sanatçının uzmanıyım” diyenler için eğlence başlasın! Uygulama, Facebook üzerinden arkadaşlara meydan okuma imkânı da veriyor. Hızlı cevap daha çok puan ve yeni canlar demek. Messages uygulaması ile arkadaşlar arasında şarkı posterleri paylaşımı, gelen posterlere dokunarak şarkılara Apple Music ve iTunes üzerinden ulaşabilme kolaylığı da cabası!

Vole (Anroid ve iOS – ücretsiz)

Bu-yazin-en-cekici-uygulamalari--2

Gerçek taraftarın sosyal dünyasını tesis etme amacıyla yola çıkan Vole, sporseverlere fotoğraf paylaşma, taraftarlarla yeni dostluklar kurabilme, kendi şehrinde derbi öncesi toplanan büyük gruplara katılma, sevdiği spor anlarını paylaşma, diğer üyeleri takip etme-paylaşımlarına yorum yazma ve hararetli tartışmalara katılma imkânı sağlıyor. Ankete katılma, spor dünyasının ünlü isimlerine soru sorma gibi özellikler Vole’yi farklı kılan özellikler. Vole henüz çok fazla bilinmiyor olsa da, geliştiricilerinin Türk kadınlarının iyi tanıdığı kız kıza sosyal ağ Pudra uygulamasının geliştiricileri ile aynı olması güven veriyor.

Pepapp (Anroid ve iOS – ücretsiz)

Bu-yazin-en-cekici-uygulamalari--3-

Türkiye’nin ilk dijital kadın ve sağlık asistanı Pepapp, kullanıcıları için menstrüasyon günlerini takip ederken, bu günlerin daha sağlıklı ve rahat geçirilmesini sağlıyor. Şimdiye kadar 1 milyondan fazla indirilen uygulamanın, 600 bin aktif kullanıcısı var. Döngü takip etme derdine son veren Pepapp, kadınların özel günlerinde eğlenceli tavsiyeler verirken, onlarla konuşup, en doğurgan oldukları dönemi hesaplıyor. Kişiye özel tavsiyeleriyle farklı konularda da keyifli bilgiler sunan uygulama yakında ‘Uzmanım’ özelliğine kavuşacak. Böylece kullanıcılar sağlık, beslenme, yoga ve astroloji gibi konularda uzmanlara danışabilecek.

Loop Alışkanlık Takip (Anroid – ücretsiz)

Bu-yazin-en-cekici-uygulamalari--4

Kullanıcıların iyi alışkanlar kazanması ve sürdürmesine yardımcı olmak için tasarlanan Loop uygulaması, ayrıntılı çizelge ve istatistiklerle, zaman içinde alışkanlıkların nasıl geliştiğini gösteriyor. Basit ve güzel bir arayüzü olan Loop, alışkanlıkların devamlılığını hesaplamak için gelişmiş algoritmaya sahip. Her tekrar alışkanlığı güçlendirirken, her iptal zayıflatıyor. Alışkanlıklarının geçmişini tamamen görmek isteyenler için geriye sürükleme özelliği olan uygulama, her bir alışkanlık için seçilen gün ve saatte ayrı hatırlatma

Momentic (Anroid ve iOS – ücretsiz)

Bu-yazin-en-cekici-uygulamalari---5

Türkiye’nin yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Momentic, fotoğrafları hikâyelere dönüştürüyor. Kolajlarla uğraşmadan, içinde birden fazla fotoğrafla güzel hikâyeler yapmayı ve bunları Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmayı mümkün kılan uygulamada, fotoğraflara ek olarak istenilen uzunlukta açıklama yazıları yazılabiliyor. Momentic sayesinde tatiller hikayeleştirilebiliyor, yemek tarifleri adım adım anlatılabiliyor, yetenekli çizerlerin yeni çizgi hikayeleri takip edilebiliyor. Sanatçıların albüm kapaklarına, filmlerin afişlerine, favori ürünlerin yeni modellerine de kolayca ulaşmak mümkün.