Skip to main content

Yapı Kredi ile internet alışverişlerine QR kod ödeme seçeneği eklendi.

Yapı Kredi, internet alışverişlerinde ödeme deneyimine hız kazandıracak bir yeniliği duyurdu. Banka müşterileri internetten yaptıkları alışverişlerinde ödemelerini artık Yapı Kredi Mobil üzerinden QR kod okutarak daha hızlı gerçekleştirebiliyor. QR kod ile ödeme özelliği ilk olarak Biletix.com’da kullanıcılarla buluştu.

Yapı Kredi müşterilerinin QR kod ile ödeme yapabilmesi için ödeme sırasında Biletix.com’da yer alan ödeme alternatifleri arasından Yapı Kredi Pay’i seçmeleri gerekiyor. Kullanıcılar Yapı Kredi Mobil’in “Kartlarım” menüsündeki Yapı Kredi Pay altında yer alan “QR kod ile ödeme” seçeneğini tıklayarak, Biletix ekranında açılan QR kodu telefonlarında açılan kameraya okutuyor. Ödeme yapılırken tercih edilecek kartın ve taksit sayısının seçilmesiyle birlikte işlem hızla tamamlanıyor.

Bu kapsamda Yapı Kredi, Biletix.com’da 28 Şubat 2018 tarihine kadar geçerli olacak bir kampanyaya da imza attı. Yapı Kredi müşterileri, bireysel kredi kartları veya bireysel banka kartları ile Biletix.com’dan, QR kod okutarak yaptıkları peşin ya da taksitli alışverişlerinde her işlemde yüzde 25 oranında, toplamda ise 50 TL indirim kazanıyor.