MOBİL

DigitalAge | 31.01.2017 - 08:50

Yapı Kredi Göz-ID özelliği şimdi Android’de

İlk olarak iPhone'lara sunulan ve kullanıcıların Yapı Kredi uygulamasını göz taramasıyla açmasını sağlayan özellik Android telefonlara da geldi.

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan “göz tarama teknolojisi” ile bankacılık sektöründe bir ilke imza atan Yapı Kredi, şimdi bu uygulamasını Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara da taşıyor. Öncelikle iOS tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilen “göz tarama” ile Yapı Kredi Mobil’e giriş bundan böyle Android tabanlı akıllı telefonlardan da yapılabilecek. 2016 yılının son çeyreğinde mobil şubesini yenileyen Yapı Kredi, Göz ID uygulaması, QR kod ile ATM’ye dokunmadan çok hızlı para çekme ve Çağrı Merkezi’ne direkt bağlanma gibi fonksiyonlarla bankacılık sektöründe yeni bir çağı başlatmıştı.

Yapı Kredi olarak Türkiye’de bankacılığın teknolojik dönüşümüne öncülük ettiklerini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, “Yenilikçi yaklaşımımız, müşteri odaklı bankacılık anlayışımız ve bankacılığın dijital dönüşümüne sektörde öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda, hizmete girdiği andan itibaren büyük ilgi gören Göz ID uygulamasını Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara da adapte ettik. Bundan böyle müşterilerimiz göz tarama özelliği ile Android tabanlı akıllı telefonlar üzerinden de tek hamlede mobil şubeye daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli giriş yapabilecek” diye konuştu.