Skip to main content

Yandex’te gerçekleşen son atamalara göre; Cem Sezer Yandex.Türkiye CMO’su, Yasemin Utku Yandex.Türkiye CFO’su oldu Yandex.Türkiye’de CMO olarak görevine başlayan Cem Sezer, 2005 yılından bu yana Samsung Electronics bünyesinde, pazarlama departmanında çeşitli…
Yandex’te gerçekleşen son atamalara göre; Cem Sezer Yandex.Türkiye CMO’su, Yasemin Utku Yandex.Türkiye CFO’su oldu
Yandex.Türkiye’de CMO olarak görevine başlayan Cem Sezer, 2005 yılından bu yana Samsung Electronics bünyesinde, pazarlama departmanında çeşitli pozisyonlarda bulunarak; 2009’dan bu yana Mobil Ürünlerden Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olan Sezer, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA öğrenimine devam ediyor.
Yandex.Türkiye’de CFO olarak görevine başlayan Yasemin Utku, kariyerine 1999’da BDO International bünyesindeki Denet YMM’de danışman olarak başladı. 2001’den itibaren Denetçi olarak devam eden Yasemin Utku, 2004 yılından bu yana Software A.G. çatısı altında Finans Direktörü olarak görev aldı. Utku, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu.