Skip to main content

Yandex’in yeni servisinin; internette ürün ve satıcı arama sürecinin her aşamasında yardımcı olması amaçlanıyor.

Yandex tarafından dizinlenen çevirimiçi mağazalara, bu mağazaların sunduğu ürünlerin fiyatları ve çeşitli özelliklerine dair bilgilerin yanı sıra; ürünler ve satıcılar hakkındaki müşteri yorumlarını da içeren yeni dikey arama servisi Yandex.Market bugün kullanıma açıldı.

Yandex.Market ile kullanıcılar, ilgilendikleri ürünleri detaylı bir şekilde arayabilecek, buldukları seçenekler arasından teknik özellikleri ve fiyatı açısından en uygun olanı kolayca seçebilecekler.

Yandex.Market kullanıcıları, ürün kategorileri veya markalar arasından seçim yaptıktan sonra, teknik özellikler ve fiyat filtreleri aracılığıyla seçim yelpazesini daraltabilecek, belirli bir ürün, model veya satıcı hakkında yapılan yorumları da inceleyerek kendilerine en uygun seçeneği belirleyebilecekler.

Seçimlerini yaptıktan sonra ilgili çevrimiçi mağazanın internet sayfasına yönlendirilen kullanıcılar, sipariş işlemini burada tamamlayacaklar.

Yandex.Market ile potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen çevrimiçi mağaza sahipleri, bir katılım formu doldurarak ücretsiz olarak servise katılabiliyor.

Sunulan hizmet üzerinde şu anda 500’ün üzerinde çevirimiçi mağaza bulunuyor.