Skip to main content

‘Adalar’ adlı yeni platform, arama sonuçlarında sadece bilgi veya sitelere bağlantılar sunmak yerine, internet sitesi sahipleriyle işbirliği içerisinde kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunmaya odaklanacak.  Yandex, kısa bir süre önce…

‘Adalar’ adlı yeni platform, arama sonuçlarında sadece bilgi veya sitelere bağlantılar sunmak yerine, internet sitesi sahipleriyle işbirliği içerisinde kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunmaya odaklanacak. 
Yandex, kısa bir süre önce duyurduğu ‘Adalar’ adlı yeni arama platformunu hayata geçirdi. Arama sonuçlarını kullanıcıların dikkatine yeni arayüzüyle ve interaktif cevaplarla sunacak olan ‘Adalar’, kullanıcıların arama sonuç sayfasını terk etmeden, buldukları sonuçlar ile etkileşime girmesine olanak sağlayacak.

Örneğin bir tiyatro veya sinema bileti almak isteyen kullanıcı, Yandex’in arama sonuçları sayfasından hiç ayrılmadan hem filmlerin afişini görüp istediği bileti çevrimiçi olarak alabilecek, hem de ilgili internet sitesinin kullanıcı trafiği istatistiklerinin artışına katkıda bulunacak.

İlk aşamada masaüstü bilgisayarlar ve tabletlerde hayata geçirilecek olan ‘Adalar’, çok kısa bir süre içinde akıllı telefonlarda da kullanıma sunulacak. ‘Adalar’ ile ilgili detaylı bilgiye adalar.yandex.com.tr adresinden ulaşılabilir.