Skip to main content

Yandex, yenilenen blog sayfasında Yandex Navigasyon uygulamasının öne çıkan özellikleri ve yenilikleri hakkında pratik bilgiler paylaştı.

Yandex, farklı kategorilerde içeriklerin yer aldığı blog sayfasında, Yandex Navigasyon uygulamasının öne çıkan özellikleri ve yenilikleri hakkında güncel yazıların yanı sıra,“şehirden kaçış rotaları” veya “tatil rotaları” gibi “keşif” odaklı içerikler ile “güvenli sürüş teknikleri”, “uzun yol tavsiyeleri” gibi pratik bilgiler de bulunuyor.

Eğlenceli “Navi ile Keşfet” kategorisinde; “İstanbul’da Gezilecek Yerler”, “Belgrad Ormanı’na Nasıl Gidilir?”, “Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?” gibi başlıklar taşıyan konular yer alıyor. Ayrıca “İstanbul Havalimanı Nerede ve Nasıl Gidilir?” gibi güncel ve faydalı bilgiler de kullanıcılara sunuluyor. Yandex’in yenilenen blog sayfasında, festivaller gibi etkinliklerin rotaları ya da yılın önemli günlerde gidilebilecek mekânların rotalarının yanı sıra “güvenli sürüş teknikleri”, “uzun yol tavsiyeleri”gibi pratik bilgiler de yer alıyor.

Markalar navigasyon reklam modelleriyle tanışıyor

Sitede markalara hitap eden ayrı bir kategori sayfası da bulunuyor. Yandex Navigasyon’un kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklı yenilikçi reklam modellerinin tanıtıldığı bölümde, farklı markalarla yapılan iş birliklerinden örnekler ve başarı hikâyeleri paylaşılıyor. “Dijital Billboard”, “Branded Pop-Up Pins”, “Custom Category” gibi mevcut reklam modellerinin yanı sıra 2019 yılında devreye alınan “Zero Speed Banner”, “Branded Route” gibi yeni reklam modelleri de detaylı olarak tanıtılıyor. Markalar, sayfanın altına yerleştirilen form aracılığıyla olası iş birlikleri ve projeler için Yandex ile iletişime geçebiliyor.