DIGITAL AGE TV

TEKNOLOJİ

H.Kerem Fındık | 17.03.2017 - 17:34

Yakında bütün telefonlarda parmak izi okuyucu olacak [Video]

Deloitte, 2017 Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Öngörüleri raporunu düzenlediği etkinlikle paylaştı. Deloitte Kanada Teknoloji, Medya, Telekom (TMT) Direktörü Duncan Stewart ile yaptığımız video röportajımız haberimizde...

Danışmanlık firması Deloitte, bu sene 16’ncısını yayımladığı 2017 Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Öngörüleri raporunu, Türkiye Bilişim Vakfı ev sahipliğinde düzenlediği etkinlikle paylaştı. Raporun sunumunu Deloitte Kanada Teknoloji, Medya, Telekom (TMT) Direktörü Duncan Stewart üstlendi ve bu yıl TMT’de öne çıkacak eğilimleri aktardı. Çalışmadan öne çıkan verilere göre, 2017’de DDoS saldırıları ölçek bakımından artacak, başa çıkması zorlaşacak ve daha sıklaşacak. Ayda ortalama bir terabit boyutlarında olmak üzere toplamda 10 milyonun üzerinde saldırının yaşanması ve saldırıların saniyede 1.25 ile 1.5 Gbit boyutunda olması bekleniyor. Diğer bir öngörüyse parmak izi okuyucu cihazlara ilişkin. 2017’de parmak izi okuyucu özelliğe sahip cihazların 2017’de ilk defa bir milyara ulaşması bekleniyor. Her aktif sensörün günde ortalama 30 kez kullanılacağı ve yılsonuna kadar toplamda 10 trilyon işleme ulaşacağı tahmin ediliyor.

Deloitte Kanada Teknoloji, Medya, Telekom (TMT) Direktörü Duncan Stewart ile sunumun ardından görüştük. Video röportajımıza haberin görselinden ulaşabilirsiniz.