İŞ DÜNYASI

Burcu Şahin | 17.03.2017 - 15:18

Reztoran, 600 bin dolarlık yatırım aldı

Reztoran, aldığı yatırımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Online restoran rezervasyon platformu Reztoran, 600 bin dolar yatırım aldı.

Online restoran rezervasyon alanında gerçek zamanlı rezervasyon servisiyle rakiplerinden ayrılan girişim Reztoran, 600 bin dolarlık ikinci tur yatırımını aldı.

Reztoran’ın 600bin dolar tutarındaki ikinci yatırım turuna; Hakan Sabancı, Doğan TV Holding, Cem Garih, Mehmet Gül, David Nahmiyas, Can Gürel ve Alen Anav’ın aralarında bulunduğu yatırımcılarla birlikte, Yunanistan’ın önemli yatırımcılarından Venture Friends’in kurucusu Apostolos Apostolakis katıldı.

Reztoran anlaşmalı restoranlar, sağladığı dijital rezervasyon defteri entegrasyonu sayesinde hangi restoranda saat kaç için yer olduğunu anlık olarak gösteriyor. Reztoran ayrıca internet sitesi ve çağrı merkezi üzerinden de hizmet veriyor. Müşteriler, restoranlardaki müsaitlik durumunu görüntüleyebiliyor, rezervasyonla ilgili değişiklikleri yine mobil uygulama veya internet sitesi üzerinden yapabiliyor. Uygulama ayrıca kullanıcılara yeni restoran önerilerinde bulunuyor ve bünyesinde bulunan 700’den fazla restoran hakkında her türlü bilgiyi sunuyor.

Irmak Dönmez ve Murat Büyümez çiftinin 2015 yılı başında hayata geçirdiği Reztoran, Bookatable anlaşması sayesinde İstanbul dışında, Amsterdam, Barselona, Berlin, Londra, Paris ve Viyana’da da kullanılabiliyor.