Uncategorized

DigitalAge | 05.01.2012 - 11:47

Yahoo’nun yeni CEO’su Scott Thompson

Eylül ayında Carol Bartz ile yollarını ayıran Yahoo, yeni CEO’su olarak Scott Thompson’ı seçti. Daha önceden Inovant ve Barclays Global Investors’da çalışan Thomson, 9 Ocak’tan itibaren Yahoo’da yeni görevine başlayacak. Yahoo, Thomson’ın online iş bilgi birikimi ile şirketin ‘ iş hacmini büyüterek hisse sahiplerine daha fazla değer katmak’ adına ‘enerji, odak noktası ve gerekli ivmeyi […]

Eylül ayında Carol Bartz ile yollarını ayıran Yahoo, yeni CEO’su olarak Scott Thompson’ı seçti. Daha önceden Inovant ve Barclays Global Investors’da çalışan Thomson, 9 Ocak’tan itibaren Yahoo’da yeni görevine başlayacak.

Yahoo, Thomson’ın online iş bilgi birikimi ile şirketin ‘ iş hacmini büyüterek hisse sahiplerine daha fazla değer katmak’ adına ‘enerji, odak noktası ve gerekli ivmeyi kazandıracağını’ düşündüğünü söyledi.

Scott Thomson ise şirketin ürünlerini öğrenmeye çalışanlar ile ilişki kurmaya odaklanacağını belirterek, ‘ hız önemli olsa bile önümüzdeki olasılıkları ve zorlukları, gereklilik ve düşüncelilik dengesi ile ele acağız’ dedikten sonra, ‘görevime başlamayı dört gözle bekliyorum’ kelimelerini ekledi.

Kaynak: washingtonpost.com