Skip to main content

Yahoo, Wenner Media ile içerik paylaşımı için bir anlaşma imzaladı.  Şirketlerin dün duyurduğu bu anlaşmaya göre; Wenner Media kendi bünyesindeki Us Weekly, Rolling Stone ve Men’s Journal dergileri ile Yahoo üzerinde içerik paylaşacak. …

Yahoo, Wenner Media ile içerik paylaşımı için bir anlaşma imzaladı. 
Şirketlerin dün duyurduğu bu anlaşmaya göre; Wenner Media kendi bünyesindeki Us Weekly, Rolling Stone ve Men’s Journal dergileri ile Yahoo üzerinde içerik paylaşacak. 
Wenner, daha önce Yahoo ile Us Weekly ve Rolling Stone’dan içerik paylaşımında bulunmuştu. Bu kez yapılan anlaşma ile Yahoo’nun magazin sitesi OMG’ye Us Weekly kanalından daha fazla içerik girilecek. Yahoo Music sitesi de, daha çok Rolling Stone içeriğine yer verecek. 
Karşılığında OMG ve Yahoo Music, basılı versiyonlarının yanı sıra UsMagazine.com ve RollingStone.com üzerinde kendi sayfasına sahip olacak.
Anlaşma ayrıca; Wenner’a ilk kez Yahoo üzerinde reklam satışına izin veriyor. Şirketler, reklam gelirini kendi aralarında paylaşacak. 
Şirket, bu yılın başlarında Yahoo Finance üzerinde CNBC’den içerik alma konusunda anlaşmıştı.  Bu duruma takiben Spotify, Clear Channel’ın iHeartRadio’su ve ABC News ile de anlaşma yapıldı.