Skip to main content

Yahoo dün akşam Axis adlı yeni tarayıcısını hizmete sundu. Şimdilik Apple cihazlarında bir uygulama ve masa üstü bilgisayarlardaki tarayıcılara bir eklenti halinde sunulan Axis, arama sonuçlarını zaman tasarrufu sağlayacak şekilde…

Yahoo dün akşam Axis adlı yeni tarayıcısını hizmete sundu.

Şimdilik Apple cihazlarında bir uygulama ve masa üstü bilgisayarlardaki tarayıcılara bir eklenti halinde sunulan Axis, arama sonuçlarını zaman tasarrufu sağlayacak şekilde listeliyor.

Axis ile çalışan bir cihaz, arama sonuçlarını görsel bir halde küçük resimler olarak sergiliyor. Bu şekilde listelenen sonuçlar, geleneksel anlamda listeler halinde gelen sonuçlara kıyasla kullanıcılara büyük avantajlar sağlıyor.  Yahoo Inc.’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Shashi Seth, arama uzantılarının etkinliklerini kaybettiklerini belirterek, ‘kullanıcılar eskisi kadar zamanları olmadıkları için daha fazla şeyler talep ediyor’ dedi.

Axis ile yapılan ilk analizler, mobil uygulamasının oldukça olumlu karşılandığı yönünde. Yapılan ilk incelemeler, cep telefonu ve tabletler üzerinden İnternete giren kullanıcılarda bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Yahoo’nun Özel Projeler Direktörü Ethan Batraski şirket blog’unda Axis ile ‘önceliğin mobil olduğunu varsayarak, kullanıcıların İnternet üzerinden yaptıkları arama ve gezme eylemlerini tamamen yeniden ele alarak yepyeni bir tasarım ile değiştirmeyi’ hedeflediklerini belirtti.