Skip to main content

Yaani’nin web sürümü “Yaani.com.tr” hayata geçti.

Geçtiğimiz Ekim ayında mobil sürümü devreye alınan Turkcell‘in geliştirdiği  arama motoru Yaani artık web versiyonu ile yayında. Yaani, ilk olarak Android ve iOS platformlarında boy göstermişti. Yaani şimdi masaüstü versiyonu ile de kullanılabilir durumda.

Yaani.com.tr masaüstü sürümü yayında

Türkiye’nin arama motoru olarak lanse edilen Yaani’nin bugüne kadar 125 milyondan fazla kez arama ve toplam 4,5 milyona yaklaşan indirilme sayısına ulaştığı belirtiliyor. Yaani’nin masaüstü sürümünde diğer arama motorlarında olduğu gibi arama yapmanın yanında; yeme-içme, haberler, hava durumu, sinema ve tasarruflu alışveriş üzerine aramalar da gerçekleştirebiliyor.

‘Yaani’ neler sunuyor?
Yaani, kullanıcıların aramalarına göre bir süre sonra alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor. Daha önce yapılan aramaların benzerleri daha arama yaparken kullanıcıya gösteriliyor.  “yaani.com.tr” web sitesi üzerinden de ulaşılabilecek olan Yaani’de, mobil tarayıcılardan yaptıkları aramalar sırasında Turkcell kullanıcılarının internet kotaları da düşmüyor.

Artık web üzerinden kullanabileceğiniz Yaani’yi mobilde de kullanmak istiyorsanız, uygulamayı iOScihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız için Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.