Skip to main content

Twitter, yeni adıyla X, artık ücretli kullanıcıların onay işaretlerini yani mavi tiklerini gizlemesine izin veriyor.

Elon Musk’a ait şirket, geçen yıl Twitter Blue’nun yeniden lansmanıyla ücretli doğrulamayı başlatmıştı. Hizmet, devam eden yeniden markalama çalışması sırasında X Blue olarak yeniden adlandırıldı.

Şirket, ücretli abonelikler için “Twitter Blue Hakkında” başlıklı yardım sayfasını güncelledi. Buna göre onay işareti gizlense bile mavi tik bazı yerlerde görünebilecek.

Güncellenen yardım sayfasında şu ifadeler yer alıyor: “Bir abone olarak, hesabınızdaki onay işaretinizi gizlemeyi seçebilirsiniz. Onay işareti, profilinizde ve gönderilerinizde gizlenecektir. Onay işareti bazı yerlerde görünmeye devam edebilir ve bazı özellikler hâlâ aktif bir aboneliğiniz olduğunu gösterebilir. Bu özelliği daha iyi hâle getirmek için geliştirmeye devam edeceğiz.”

Bu düzenlemenin, kullanıcıların doğrulanmış bir hesap olduklarını göstermeden abonelik özelliklerinden yararlanmalarına yardımcı olacağı düşünülüyor. Onay işaretini gizleme seçeneğinin, hesap ayarlarının “Profil özelleştirme” bölümünde görüneceğini belirtelim.

Mühendis Alessandro Paluzzi, Mart ayında Twitter’ın kimlik doğrulaması ile onay işaretlerini gizleme özelliği üzerinde çalıştığını belirtmişti.

Kaynak: X, formerly Twitter, now lets paid users hide their checkmarks – TechCrunch