Skip to main content

OpenAI’ın metinden görüntü oluşturan yapay zekâsı DALL-E için yeni bir sürüm geliştirdiği iddia edildi.

Decoder’da yer alan habere göre OpenAI, metinden görüntü oluşturan yapay zekâsı DALL-E’nin bir sonraki sürümünü test ediyor olabilir.

Discord’daki anonim bir kullanıcı, DALL-E 3 olduğu iddia edilen görüntü modeline erişimiyle ilgili ayrıntıları paylaştı.

Yaklaşık 400 kişilik kapalı alfa test ekibinden olduğunu söyleyen kullanıcı, daha önce DALL-E ve DALL-E 2’nin testlerine dahil edildiğini de belirtti. Yeni modeli denediğini ifade eden anonim kullanıcı, ürettiği görüntüleri paylaştı.

Mayıs ve Temmuz aylarında güncellendiği ifade edilen yeni modelin Stable Diffusion ve Midjourney gibi görüntü oluşturucularına fark atacağı söyleniyor. Çünkü DALL-E 3’ün, Midjourney’e göre doğru ve verilen komutlara çok daha uygun görseller ürettiği ifade ediliyor.

Anonim kullanıcıya göre, yeni modelin test sürümü sansürsüz ve bu nedenle şiddet ve çıplaklık sahneleri veya şirket logoları gibi telif hakkıyla korunan materyalleri oluşturma potansiyeline sahip.

Nisan 2022’de piyasaya sürülen DALL-2, popülaritesinin yanı sıra etik ve güvenlik konusundaki endişeler nedeniyle bir bekleme listesiyle büyük ölçüde düzenlenmişti. Eylül 2022’de ise tüm dünyada kullanıma sunulmuştu.

Kaynak: DALL-E 3 could take AI image generation to the next level – digitaltrends