Skip to main content

X, 31 Ekim 2023 itibarıyla Circles’ı kullanımdan kaldırıyor. Kullanıcılar, bu tarihten sonra Circles özelliğini kullanamayacak.

X, kullanıcılarının gönderilerini sınırlı bir grup insanla paylaşmasını sağlayan Circles özelliğini 31 Ekim tarihinde kapatacağını duyurdu.

Kullanıcılar artık Circle’ına kişi ekleyemeyecek ve Circle’larıyla sınırlı yeni gönderiler oluşturamayacak. Ancak belirli hesapların eski sınırlı gönderilerini artık görmesini istememeleri durumunda, kişileri Circle’ından çıkarabilecek.

Bu yılın nisan ayında kullanıcılar, Circles gönderilerini platformda herkese açık bir şekilde görünmeye başladığını fark etti. Ancak Circles, kullanıcıların bir gönderiyi yalnızca bir grup kişiyle paylaşmasına olanak tanıyan, Instagram’ın “Yakın Arkadaşlar” özelliğine benzer bir özellikti. X olarak yeniden markalaşmadan önce Twitter, yaklaşık dört ay süren testlerin ardından Ağustos 2022’de Circles özelliğini yayına almıştı.

X daha önce Circles’ı olan kullanıcıların test süresi boyunca genel olarak daha fazla paylaşım yaptığını söylemişti. Ancak görünen o ki bu özellik platformun vazgeçilmez bir parçası haline gelecek kadar yeterince ilgi görmedi.

Kaynak: X is disabling Circles on October 31 – engadget