Skip to main content

X Blue aboneleri için X’ten video indirmek artık mümkün.

Eski adıyla Twitter, yeni adıyla X, artık birkaç kriter karşılandığı sürece kullanıcıların web sitesinden video indirmesine izin veriyor.

İlk olarak, içerik üreticisinin, yayımladığı içeriğin indirilmesine açıkça izin vermesi gerekiyor. Ayrıca, web sitesindeki videoları kaydetme özelliği, yalnızca, çoğunlukla Blue aboneliği için ödeme yapan kişilerden oluşan doğrulanmış kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

X’in sahibi Elon Musk, yeni özelliği dün yaptığı paylaşımda duyurdu ve doğrulanmış bir kullanıcının bir video tam ekran modundayken ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta (…) menüsüne dokunarak içeriği indirebileceğini açıkladı.

Musk bunun yanı sıra, X’in yakında sadece ekrandaki içeriğe dokunup basılı tutarak videoları mobil cihazlara indirmeyi kolaylaştıracağını da söyledi.

Kullanıcılar daha önce videoları indirebilmek için üçüncü taraf web sitelerini ve uygulamaları kullanmak zorunda kalıyordu. Tabii, X Blue aboneliği için ödeme yapmayan kullanıcıların, X’ten içerik indirmek istiyorlarsa yine bu araçları kullanmak zorunda olduklarını belirtelim.

X’in ayrıca, doğrulanmış kullanıcılara 25 bin karaktere kadar tweet ve üç saate kadar video paylaşmalarına olanak tanıdığını belirtmekte fayda var.

Elon Musk şirketi devraldığından beri X’in nasıl geliştiğini görmek isteyenler, X CEO’su Linda Yaccarino’nun paylaştığı değişikliklerin listesine göz gezdirebilir.

Kaynak: X Blue subscribers can now download videos from the website – engadget