Skip to main content

Apple, bu akşam TSİ 20:00’de online formatta düzenlenecek olan Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) izlenmesi için gerekli olan bağlantıları paylaştı. 

Apple‘ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı 22 Haziran’dan itibaren Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden sanal olarak düzenleyeceğini ve konferansın tüm geliştiriciler için ücretsiz olacağını sizlerle paylaşmıştık. Apple bugünkü etkinlikte WWDC 2020 izlenmesi için gerekli olan bağlantıları paylaştı.

22 Haziran 2020 ve 26 Haziran 2020 tarihleri arasında TSİ 20:00‘de düzenlenecek Apple’ın geliştiriciler konferansı, YouTube üzerinden de izlenebilecek. Apple YouTube canlı yayın linkini paylaştığı adreste şimdiden hatırlatıcı oluşturmak mümkün. Canlı yayın linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Apple YouTube yayınını, ikinci yayın aracı olarak kullanıyor olacak. Resmi web yayına ise buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Ek olarak Apple TV üzerinde yer alan Apple Events uygulamasından da canlı olarak takip edilebilecek.

23 Haziran’dan itibaren geliştiriciler, Apple mühendisleri tarafından yönetilen teknik ve tasarım odaklı 100’den fazla oturumda yeni nesil uygulamaları nasıl geliştirebileceklerini öğrenme imkanına sahip olacaklar. Yepyeni Apple Geliştirici Forumları geliştirici topluluğunun sorularının yanıtlarını alabilecekleri ve teknik tartışmalar yapabilecekleri 1.000’in üzerinde Apple mühendisiyle bağlantıya geçmelerini sağlayacak. WWDC’nin ilk gününden itibaren herkes forumda arama yapabilecek, forum tartışmalarını izleyebilecek ve Apple Geliştirici Programı üyeleri kendi sorularını göndererek doğrudan Apple uzmanlarından bilgi alabilecek.

Geliştiriciler, Apple platformlarındaki en yeni gelişmelere katkıda bulunmuş Apple mühendislerinden randevu talep edebilecekler. Bu laboratuvarlarda bire bir teknik rehberlik ve yeni özelliklerini nasıl uygulanacağıyla ilgili derinlemesine bilgi sağlanacak. Geliştirici Laboratuvarları, yer olduğu ölçüde Apple Geliştirici Programı üyelerine açık olacak.