START UP

DigitalAge | 22.06.2020 - 14:22

Güzellik hizmetlerini tek platformda toplayan girişim: Rapunzel

Kullanıcılarının ve güzellik uzmanlarının hayatını kolaylaştırma hedefi ile yola çıkan girişim Rapunzel, birçok güzellik hizmetini tek çatı altında topluyor.

Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu anda ve bulunduğu yerde güzellik hizmeti almasını sağlayan Rapunzel, 2019 yılının son çeyreğinde geliştirildi. 6 ay içerisinde geliştirilen platform kurucuları ise; Barış Bilen Vural, Zeynep Asalı Vural, Utku Özay ve Nuran Şükran Pakdemirli.

Kullanıcılarının ve güzellik uzmanlarının hayatını kolaylaştırmak hedefi ile yola çıkan girişim Rapunzel’in hizmetleri arasında; seçtiğiniz yer ve saatte manikür, pedikür, cilt bakımı, ağda, microblading, kalıcı uygulamalar gibi pek çok hizmetin yer alıyor. Platformda güzellik uzmanlarının profili ve referanslarının incelenebileceğini de belirtelim.

Paylaşılan bilgilere göre 25 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Rapunzel platformunun içinde şu an için 100’e yakın güzellik uzmanı bulunuyor. Rapunzel’in İstanbul başta olmak üzere Ankara, Antalya ve Samsun gibi birçok ilde hizmet vermeye başladığını da belirtelim.

Rapunzel kurucusu ve yöneticisi Barış Bilen Vural; Rapunzel uygulaması ile hem kuaförlerin ve güzellik sektörünün dijital dönüşümünü gerçekleştirmeyi hem kadın istihdamını ve ekonomiye katılımı artırmayı hedeflediklerini belirtti. Covid-19 salgını ile gündemimize giren birçok yeniliğe Rapunzel platformunun hızla adapte olduğunu, kullanıcıların ve güzellik uzmanlarının sağlığı için çok katı kurallar ile hizmet standartlarının belirlendiği değerlendirmelerinde bulundu.

Rapunzel uygulamasını iOS için buradan, Android için ise buradan indirebilirsiniz.