Skip to main content

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın yeni girişimleri belli oldu.

Workup ekibi, program girişimleri, program mezunları ve mentorların da katıldığı sunum günlerinde; ön elemeyi geçen 20 girişim faaliyet alanlarını, takımlarını, hedeflerini, çözmeyi planladıkları problemleri ve programdan beklentilerini paylaştılar. Tüm Workup ailesinin katıldığı oylama sonucunda, en çok oy alan 6 girişim programa kabul edildi.

Programa seçilen girişimler, 6 ay süresince alanında uzman kişiler ve banka yöneticilerinden düzenli şekilde mentorluk desteği alacaklar. Girişimler programda; iş fikri geliştirme, yalın girişimcilik metotları, araştırma ve müşteri geliştirme, ekip kurma ve yönetme, hukuk, finans ve muhasebe, sunum teknikleri, satış ve pazarlama, devlet hibeleri ve teknik konularda ücretsiz danışmanlık hizmetine erişecekler. Aynı zamanda birer Kolektif House üyesi olan girişimler, Kolektif House’un sunduğu tüm etkinliklere katılım, ayrıcalıklardan yararlanma ve networking yapma fırsatı da bulacaklar. Bunların yanı sıra İş Bankası ve iştirakleri ile işbirliği yapma, müşteri ve geniş iş ortağı ağına erişim imkânına da sahip olacaklar.

Programa workup.ist üzerinden sürekli olarak başvuru yapılabilir. İhtiyaç oldukça yapılan başvurular değerlendirilerek, programa yeni girişimler kabul edilecek.

Workup’a seçilen 6 yeni girişim ve faaliyet alanları şöyle:

  • Coingo: Crypto paralardaki olağandışı hareketleri kullanıcılarına haber veren bir chatbot.
  • Pacer: Şirketler için çalışan eğitimlerinin yönetilmesi ve kurumlar için eğitim ve topluluk yönetimi uygulaması.
  • KolayFit: Spor eğitmenleri ile potansiyel müşterileri buluşturan pazaryeri platformu.
  • Leafinbox: Şirketler için e-imza destekli elektronik belge yönetimi platformu.
  • Tarlamvar: İnsanları ağaç sahibi yapan, bu ağacın gelişimini platform üzerinden takip ettikleri ve hasat zamanı kendi ağacının ürünleriyle buluşturdukları, çiftçiyi kalkındıran sosyal girişim.
  • Glamy: Kullanıcıların birbirlerine kıyafet, ayakkabı veya aksesuar kiralamasını sağlayan P2P pazaryeri platformu.