OYUN

Digital Age | 15.02.2022 - 12:47

Wordle spin-off’u Worldle ile coğrafyanızı test etmeye ne dersiniz?

Bir başka Wordle klonu olan Worldle'ın popülaritesi günden güne artıyor.

Oyunculara her gün sadece bir kelime soran ve bu kelimeyi bilmeleri için sadece altı tahmin hakkı tanıyan Wordle, bir anda yakaladığı popülaritenin sonucu olarak New York Times tarafından satın alınmıştı. Günden güne artan oyuncu sayısıyla son dönemin en çok konuşulan oyunlarından biri olan Wordle’ın klonlarının yapıldığı biliyordu.

Bu klonlardan pek çoğu beklentileri karşılamasa da aradan sıyrılan bazıları oyunculara kelimeler dışında farklı alanlarda bulmaca çözme imkânı sağlıyorlar. Bu klonlardan biri olan Worldle, oyuncuların coğrafya bilgilerini test etmelerine olanak sağlıyor.

Wordle gibi web tabanlı olan Worldle, oyuncuları bir ülke silueti ile karşılıyor ve oyunculardan altı tahminde bu ülkeyi bilmelerini istiyor. Her tahminin ardından hedef ülkenin tahmin olarak sunulan ülkeye kaç kilometre uzakta olduğunu ve hangi yönde bulunduğunu bildiren oyunun popülaritesinin günden güne arttığı görülüyor.

Coğrafya bilgilerini test etmek istemeyen oyuncular için ise farklı Wordle klonları keşfedilmeyi bekliyorlar. Örneğin, Squirdle, oyunculardan Pokémon tahmini yapmalarını isterken, Nerdle matematik fanlarına ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: Wordle spin-off Worldle tests your geography knowledge – Digital Trends