Skip to main content

Tüm dünyanın sabırsızlıkla beklediği Windows 8, 26 Ekim’den tarihinden itibaren tüm yenilikleri ile bireysel ve kurumsal kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Türkiye lansman organizasyonu 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan Windows 8 yeni teklifleri,…

Tüm dünyanın sabırsızlıkla beklediği Windows 8, 26 Ekim’den tarihinden itibaren tüm yenilikleri ile bireysel ve kurumsal kullanıcıların beğenisine sunuluyor.
Türkiye lansman organizasyonu 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan Windows 8 yeni teklifleri, uygulamaları ve çeşitli donanım seçenekleriyle kullanıcılara yepyeni bir deneyim yaşatıyor.
Microsoft tüm dünyadaki bireysel ve kurumsal kullanıcıların Windows 8’in sunduğu yenilikleri 26 Ekim’den itibaren deneyimleyebileceğini duyurdu. Yeni ve akıcı kullanıcı arayüzü, bilgisayar ve tabletlerde kullanılabilecek binlerce uygulama ile gelen Windows 8 Türkçe dil desteğine de sahip. Windows 8, içinde Türkiye’nin de yer aldığı 140’tan fazla ülkede toplam 37 yerel dilde yüklemeye hazır. Mevcut bilgisayarlarını Windows 8’e yükseltmek isteyen kullanıcılar windows.com.tr adresinden yükleme yapabilecekleri gibi teknoloji mağazalarından Windows 8’i kutulu olarak da satın alabilecekler. Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağaza zincirleri, 26 Ekim’den itibaren Windows 8’li yepyeni cihazları da kullanıcılar ile buluşturuyor.
Windows 8 son kullanıcılar için perakende olarak Windows 8 ve Windows 8 Pro olmak üzere iki ayrı sürümde sunuluyor. Kurumsal kullanıcılara ise Windows 8 Enterprise ile birlikte Windows To Go, DirectAccess ve BranchCache gibi mobil üretkenlikte yeni fırsatların yanı sıra BitLocker ve AppLocker gibi özelliklerle de uçtan uca güvenlik sağlanıyor. Windows 8 ile birlikte, yeni cihazlarda önyüklü olarak sunulacak Windows ailesinin ARM tabanlı tabletler için geliştirdiği yeni üyesi olan Windows RT de piyasaya sunuluyor. Windows 8, kullanıcıların en çok önem verdikleri uygulamalara ve içeriklere tek tıkla erişmesine imkan tanıyan, dokunmatik kullanım için yeni, hızlı ve akıcı bir ‘Başlangıç’ ekranına sahip. Yeni işletim sistemi aynı zamanda dokunma deneyimi için yeniden tasarlanan Internet Explorer 10 ve bulut depolama hizmeti SkyDrive gibi yerleşik uygulamaları da bulunduruyor. 
Microsoft Windows 8’e geçişte cazip fırsatlar sunuyor
Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya çerçevesinde, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu 79TL’ye indirerek mevcut bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecekler. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7’li bilgisayar satın almış kullanıcılar ise windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL’ye Windows 8 Pro’yu indirebiliyorlar.