SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 11.02.2013 - 12:03

Wikipedia’nın en popüler sayfaları

Bir Wikipedia üyesi, devam eden bir araştırma projesinin bir parçası olarak site üzerine yaptığı kendi analizini paylaştı.  Geçen hafta, Wikipedia topluluğu tarafından yönetilen gazete The Signpost’ta uzun ve kısa vadede sitenin en popüler sayfaları hakkında genel bilgi verecek verilerin bazılarını yayınladı.  Buna göre; listede birinci sırada Whitney Houston yer alırken; ikinciliği Amy Winehouse ve üçüncü […]

Bir Wikipedia üyesi, devam eden bir araştırma projesinin bir parçası olarak site üzerine yaptığı kendi analizini paylaştı. 
Geçen hafta, Wikipedia topluluğu tarafından yönetilen gazete The Signpost’ta uzun ve kısa vadede sitenin en popüler sayfaları hakkında genel bilgi verecek verilerin bazılarını yayınladı. 
Buna göre; listede birinci sırada Whitney Houston yer alırken; ikinciliği Amy Winehouse ve üçüncü sırayı Steve Jobs alıyor. Sonrasında listede sırasıyla; Madonna, Osama bin Laden, The Who, Ryan Dunn ve Jodie Foster yer alıyor. 
Söz konusu projesinde, sitenin İngilizce dilindeki sayfalarının trafik akışında yer alan veriyi indirme ve analiz etmesi 3 yıldan daha fazla zamanını aldı.