Skip to main content

Oyun içerisinde bulunan genel kültür soruları ve tarihi öğeler ile oyuncuların öğrenmelerini de teşvik eden Cengiz Han 2 oyununun oyuncuları, yapılan araştırmaya göre bu oyunu oynamaya başladıktan sonra yüzde 58…


Oyun içerisinde bulunan genel kültür soruları ve tarihi öğeler ile oyuncuların öğrenmelerini de teşvik eden Cengiz Han 2 oyununun oyuncuları, yapılan araştırmaya göre bu oyunu oynamaya başladıktan sonra yüzde 58 oranında Türk ve Dünya tarihini merak edip araştırdı.
Online oyun firması Joygame, oyuncuları arasında bir araştırma yaptı. Buna göre; oyuncuların tarihe olan meraklarının arttığını keşfetmelerinin ardından 5 soruluk anketle 2060 kişiden yanıt alan Joygame, oyuncularının yüzde 82 oranında tarih dersini sevdiklerini ve yüzde 94 oranında Cengiz Han’ı tanıdıklarını ortaya çıkardı.
Konuyla ilgili görüş bildiren Joygame Pazarlama Direktörü Ozan Aydemir: “Hem kişisel hem de ekip olarak tarih ile ilgilendiğimiz için oyunun daha lokalizasyon aşamasında Cengiz Han ile ilgili araştırmalarımızı başlattık. Hem tarih kitaplarından hem de hikaye ve romana dönüştürülmüş eserlerden, dönemin ambiyansını, Cengiz Han’ın kişiliğini, hayat hikayesini, gaddarlığından savaş dehası olmasına kadar tüm özelliklerini inceledik. Şimdi görüyoruz ki Cengiz Han 2 oyunumuz aynı araştırma tutkusunu oyuncularımıza da taşıdı.” şeklinde konuştu.