SOSYAL MEDYA

Burcu Şahin | 24.05.2017 - 09:55

WhatsApp’tan mesajları öne çıkaran özellik

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz hafta beta versiyonunu sunduğu ‘sohbet sabitleme’ özelliğini tüm Android kullanıcılarına sundu.

Geçtiğimiz ay sanal asistan Siri’yi platformlarına ekleyerek mesajların sesli okunabilmesine olanak sağlayan WhatsApp, geçtiğimiz hafta da “sohbet pinleme” özelliğinin deneme versiyonunu kullanıcılarına sunmuştu. Söz konusu özellik, tüm Android kullanıcılarına sunulmuş durumda.


WhatsApp’a gelen yeni özellikle birlikte artık gelen mesajlar sabitlenerek sayfanın en başına taşınabiliyor. Facebook ve Twitter’da sevilerek kullanılan sabitleme özelliği, şimdi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta da kullanılabilecek. İstediğiniz sohbeti uygulamanın başına sabitlemek için yapılması gereken tek işlem ise, uygulama üzerindeki grup veya kişi üzerine basılı tutarak raptiye ikonuna tıklamak. İkona tıklandığında, sohbet en üstte sabitleniyor. Uygulama üzerinde bu şekilde 3 kişi veya grup sabitlenebiliyor. Yeni özellik, önemli mesajların kolayca bulunabilmesine imkan veriyor.

Android kullanıcılarına sunulan ‘sohbet pinleme’ özelliğinin yakında iOS platformuna da sunulması bekleniyor.