SOSYAL AĞLAR

Burcu Şahin | 17.03.2017 - 09:30

WhatsApp’ta kaybolan sevilen özellik geri geliyor

WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı güncellemede kaybolan sevilen özelliği geri getiriyor.

Facebook’un uzun süredir Snapchat’e askıntı olduğu artık herkesin bildiği bir konu. Snapchat’i bir türlü satın alamayan Facebook, Snapchat’in sevilen özelliği  “Hikayeler”i adeta Instagram’a monte ederek gündemi uzun süre meşgul etmişti. Instagram’ın altı ay önce hayata geçirdiği ve görüntülerin 24 saat süreli yayınlandığı “Hikâyeler” özelliği, günlük 150 milyon kullanıcıya ulaşarak başarı grafiğini artırmasından sonra, Facebook “Hikâyeler” özelliğini diğer platformlarına da entegre etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde mesajlaşma platformu WhatsApp’a eklenen özelliğin gelişiyle birlikte uygulamada yazılı durum güncellemeleri ortadan kayboldu. WhatsApp’ın kullanıma açılmasından bu yana kullanılan ve sevilen özelliğin bir anda kaybolması, tepkiyle karşılandı. Kullanıcıların sevdiği özellikleri kaldırmanın hata olduğunu fark eden WhatsApp şimdi yazılı durum modunu geri getirmeye hazırlanıyor.

Paylaşılan bilgilere göre WhatsApp yazılı durum güncellemeleri, önümüzdeki hafta tüm Android telefonlarda kullanılabilecek ve çok yakında iPhone’da da aktif durumda olacak. Kullanıcılar, metin durumunu profil sayfalarından değiştirebilecekler.

WhatsApp’tan gelen açıklama şöyle,  “WhatsApp’ın açıklaması şöyle: ‘Kullanıcılarımızın metin tabanlı durum bildirimlerini özlediğini duyduk. Bu özelliği geri getiriyoruz. Durum profil ayarlarındaki ‘Hakkında’ sekmesine entegre edildi. Artık listenizdeki kullanıcıların profil isimlerinin yanında yazılı durumunuzu görebileceksiniz. Ayrıca yeni durum özelliği de devam edecek. Fotoğraflı videolu ve GIF’li durum paylaşmaya da devam edebileceksiniz.’Bunun için WhatsApp arayüzünden sağ üst bölümde yer alan üç noktalı kısıma tıklayın ve buradan Setting bölümüne ulaşın. Ayarlar menüsüne girdikten sonra isminizin bulunduğu profil kısmınıza basın. Burada Hakkında bölümünde artık yazılı bir durum oluşturabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca orada bulunan hazır durum metinlerinden de kullanabilirsiniz.”