Skip to main content

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması Messenger, kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği aktif etti.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın mesaj silme özelliği, Facebook Messenger uygulamasına da geldi. Genellikle anlık pişmanlıklar sonucu mesajların karşı tarafa gitmeden silinebilmesine imkan veren özellik, WhatsApp ve Instagram’dan sonra artık Messenger’da da kullanılabilecek. Artık Messenger’da da mesajlar ‘Herkesten sil’ seçeneği ile ‘ilk 10 dakika’ içinde gönderilen kişinin cihazından da silinebiliyor.

Özellikle yanlış sohbete bir mesaj gönderdiyseniz veya gönderdiğiniz mesaj bir hata içeriyorsa yararlı olan  ‘Herkesten sil’ özelliği, gönderdiğiniz belirli mesajları bir gruptan veya tek bir sohbette silmenizi sağlıyor. Sunulan özellik sadece metin değil fotoğraflar için de kullanılabiliyor.

Facebook Messenger’da uzun süredir Kolombiya, Polonya, Bolivya ve Litvanya gibi bölgelerde testleri süren gönderilen mesajı silme özelliğinin, globalde de herkese açılmış durumda olduğunu belirtelim.

Facebook Messenger’da mesajlarınızı silmek için yapmanız gerekenler şunlar:

  • Göndermekten vazgeçtiğiniz mesajı seçin ve metin balonuna uzun basın.
  • Bu işlemden sonra karşınıza üç seçenek çıkacak: İlet (forward), kopyala (save) ve sil (remove).
  • “Sil” seçeneğine basınca, ikinci adımda “herkesten sil” ve “benden sil” seçenekleri karşınıza çıkıyor.
  • Herkesten silmeyi tercih ederseniz mesaj tamamen yok oluyor. Mesajın silindiğini belirten başka bir ifade ise silinen mesajın yerine geliyor.