Skip to main content

WhatsApp, yeni güncellemesiyle grup sohbetlerinde sesli aramayı mümkün hale getiriyor. Peki yeni özelliklerde başka neler var?

WhatsApp geliştirme ekibi, gruplara sesli görüşme imkanı tanıyan yeni özelliğini devreye alacak. Bunun yanında yeni güncelleme ile dinamik saat çıkartmaları kullanabilmenin yanında istediğimiz emojiyi adını yazarak bulabileceğiz.

Emoji, günümüzde yeni bir dil haline geldi. Özellikle WhatsApp sohbetlerinde her gün milyarlarca emoji kullanılıyor. O kadar çok emoji var ki istediğimiz emojiyi arayıp bulmak için zaman sarf etmemiz gerekiyor. WhatsApp da kullanıcıların çektiği bu sıkıntıyı giderme adına isim ile emoji bulma imkanı sağlayacak. Bu özellik sayesinde bir emojiyi bulmak istediğimizde metin çubuğuna ‘:’ (iki nokta üst üste) işaretini koyduktan sonra adını yazmamız yeterli olacak.

Dinamik saat çıkartmaları

Instagram’da popüler olan saat çıkartmaları WhatsApp’a da geliyor. Yeni özellikle WhatsApp’ta durum olarak ya da bir sohbette fotoğraf gönderileceği zaman fotoğrafa dinamik olarak zamanı gösteren çıkartmalar eklenebilecek.