Skip to main content

Mark Zuckerberg tbh uygulamasını satın alarak, yine gençlerin gönlünü çalacak bir hamle yaptı.

Facebook, iOS işletim sistemine sahip telefonlara indirilebilen, gençler arasında çok popüler olan tbh uygulamasını satın alarak uygulama koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi.

Kullanıma sunulduğu dokuz hafta içinde indirilme sayısı 5 milyonu geçen tbh, Techcrunch’ın haberine göre, Facebook bünyesine 100 milyon doların altında bir ödeme karşılığında katıldı.

“To be honest” (doğruyu söylemek gerekirse) ifadesinin baş harflerinden oluşan uygulama, gençlerin anonim olarak kendileri ve arkadaşları için anketler oluşturmasına, birbirlerine olumlu geri bildirimler göndermelerine imkân veriyor.

Facebook satın alma işlemini resmi bir açıklamayla doğruladı ve tbh ile “topluluk oluşturmak ve insanların yakınlaşmalarını sağlayacak şekilde paylaşım yapmalarını mümkün kılmak” gibi ortak bir hedefleri olduğunu belirtti.

Tbh’in dört kurucusu Nikita Bier, Erik Hazzard, Kyle Zaragoza ve Nicolas Ducdodon, Oakland’daki ofislerinden taşınarak Facebook’un Silikon Vadisi’ndeki merkez ofisinde çalışmaya başlayacaklar.