SOSYAL AĞLAR

Burcu Şahin | 07.06.2017 - 10:24

WhatsApp’a yeni Instagram özellikleri geldi

WhatsApp, yeni güncellemesiyle Instagram'ın en önemli özelliği olan fotoğraf filtreleri özelliğini bünyesine dahil etti. Peki güncellemede başka neler var?

Geçtiğimiz hafta, sohbet sabitleme özelliğini kullancılarına sunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, şimdi de fotoğraf filtreleme özelliğini bünyesine ekledi. Sohbet sırasında gönderilecek fotoğraf ve videolar için özel filtreleri yayına alan uygulama, Instagram’ın izinden gitmeye devam ediyor.

WhatsApp’ta fotoğraflara filtre uygulanabilecek

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a eklediği özellikle birlikte, WhatApp kullanıcıları artık birbirine gönderdikleri fotoğraf ve videolara beş farklı filtreden birini uygulayabilecek.

Fotoğraf albümü ve hazır mesaj özelliği

Uygulamaya eklenen başka bir özellik ise, SMS mesajlarında kullandığımız hazır cevap seçenekleri. Böylece kullanıcılar cevap veremeyecek kadar yoğun olduğunda hazır mesajlardan birini seçerek hızlıca gönderebilecek.

WhatsApp’a gelen bir diğer yeni özellik de fotoğraf albümü özelliği. Bu özellik fotoğraf, video ve diğer görsel paylaşımlarının daha düzenli hale gelmesini sağlıyor. 4 veya daha fazla fotoğraf veya video gönderildiğinde bu fotoğraf ve videolar bir albüm haline getiriliyor ve bu albümlere başlıklar eklenebiliyor.

Yeni özellikler şimdilik sadece iOS uygulamasında kullanılabiliyor ancak özelliklerin yakında Android kullanıcılarına da sunulacağı belirtiliyor.