Skip to main content

WhatsApp’ın son güncellemesi kullanıcılarını iki yeni özellikle buluşturuyor.

WhatsApp, kullanıcıların uzun zamandır istediği ses kaydı kilidi ve uygulama içinden YouTube videosu oynatma özelliğini aktif hale getirdi. Kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliklerle birlikte daha kullanışlı hale gelen uygulama ile artık sohbet ederken video oynatılabilecek. Aynı zamanda ses kaydı kilidi sayesinde sesli mesajlar için kayıt tuşuna basılı tutulmasına gerek kalmayacak.

WhatsApp’a YouTube video oynatma desteği ve ses kaydı kilidi özelliği

WhatsApp’a yeni gelen ses kaydı kilidi ve YouTube video oynatma desteği, şu anda iOS AppStore’da indirilebilir durumda. Android kullanıcıları ise bu özelliklere şu an için sadece Android beta sürüm 2.18.102 ile ulaşabiliyor.

  • WhatsApp’a gelen ses kaydı kilidi sayesinde, kullanıcılar eskiden olduğu gibi ses kayıt butonuna basılı tutmak zorunda kalmayacak. Kullanıcıların uygulama üzerinde ses kayıt ikonunu yukarı doğru kaydırarak kilit mekanizmasını aktif etmeleri yeterli olacak.
  • WhatsApp’ta YouTube video oynatma özelliğinde ise sohbet ederken video oynatma işlevi gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar daha önce sohbet içerisinde YouTube bağlantısı paylaştıklarında sadece link olarak paylaşılıyor ve tıklandığında YouTube uygulamasına yönlendiriliyordu.